You have reached the website

Inspirujte se a soutěžte
o skvělé ceny

Vytvořte svou soutěžní fotografii – naši
profesionálové vám poradí, jak na to!

Podívejte se na naše instruktážní videa a inspirujte se.

1.Podívejte se na naše instruktážní videa zde a inspirujte se

2.Vytvořte vlastní fotografii a sdílejte ji veřejně na Facebooku nebo Instagramu s hashtagem #cafeatelier Celý postup můžete vidět na videu níže

Vytvořte vlastní fotografii a sdílejte ji na Facebooku nebo Instagramu s hashtagem #cafeatelier.
Sledujte nás pozorně na Facebooku! Naše porota 8. 7. 2016 zveřejní vybrané fotografie na našem Facebooku, kde budete vy a vaši přátelé moci hlasovat o pořadí vítězů

3.Sledujte nás pozorně na Facebooku! Naše porota 8. 7. 2016 zveřejní vybrané fotografie na našem Facebooku, kde budete vy a vaši přátelé moci hlasovat o pořadí vítězů

Video

Kávový portrét

Umíte si představit portrét bez obličeje? Ne? Pak se inspirujte následujícím videem a zjistíte, že vám postačí pár osobních věcí, oblíbená káva a netradiční portrét je na světě.

1. Zapřemýšlejte, co fotografovaného člověka charakterizuje? U spisovatele to může být třeba pero a zápisník, u cestovatele mapa a opalovací krém… Co by to bylo u vašich blízkých?

2. Jakou kávu NESCAFÉ Dolce Gusto má rád, takovou mu připravte.

3. Teď přichází na řadu kompozice - vyzkoušejte různé rozmístění předmětů, přemýšlejte i o barvách.

4. A nyní všechno zachyťte na fotografii. Doporučuji fotit seshora. Jen ruce portrétovaného spolu s charakteristickými předměty. Vyzkoušejte různé varianty.

Video

Emoce s kávou

Znáte tu hezkou atmosféru a radost, když si vychutnáváte skvělou kávu s někým blízkým? Tohle všechno lze zachytit a stačí k tomu sluneční paprsky a rozzářené oči.

1. Nejdůležitější je, aby se váš model cítil přirozeně a uvolněně. Pusťte mu příjemnou hudbu a nejprve si v klidu povídejte u dobré kávy.

2. Slunce je často zdrojem radosti a štěstí. Prostě hezkých emocí. A u fotografie to funguje úplně stejně.

3. I přes to, že řada lidí zastává názor, že fotit proti sluníčku je špatně, může to být přesně naopak.

4. Vyzkoušejte si fotit proti sluníčku z různých úhlů! Tak se vám totiž podaří do fotky dostat paprsky, což působí hodně efektně.

5. Nebojte se fotografovanou osobu rozesmát, rozněžnit, vyzkoušet její vážnější polohu – uvidíte, že zachytit se dá celá škála emocí. Navíc tak zapomene, že má nějak pózovat a uvolní se. A to je alfa a omega úspěchu.

Video

Reklamní fotografie

Chcete svou kávu umět vyfotit tak, aby se každému vybavila její vůně a dostal na ní chuť? I s tím vám dokážu poradit. Podívejte se na video!

1. Vyberte podklad - stůl, ubrus či cokoli jiného,co bude barevně ladit s vybraným druhem NESCAFÉ Dolce Gusto kávy.

2. Pečlivě si promyslete a připravte kompozici - zkuste si ji vyfotit nanečisto bez kávy.

3. Důležitá je práce se světlem. Můžete použít buď denní nebo umělé. Nejdostupnější je denní světlo z okna. Aby fotografovaný objekt vypadal plastičtěji a bez stínů, dejte před něj bílý papír.

4. Jste s kompozicí spokojeni? Skvělé! Nyní si připravte třeba espresso, postavte ho na vybrané místo a co nejrychleji ho vyfoťte. Proč ta rychlost? Aby vám nespadla bohatá a dobře vypadající pěna.

Video

Minimalistický design

Milujete svou chvilku s kávou a chcete, aby byla opravdu vaše? Máme pro vás tip, jak za pomoci minimalistického designu udělat ze sklenice na latte macchiato skutečně osobní záležitost.

Jak na to?

1. Důkladně umyjte a osušte sklo, se kterým budete pracovat.

2. Teď přichází nejdůležitější část. Dobře si promyslete, na které části sklenice na latte macchiato si přejete mít svůj minimalistický design kávového zrna nebo jakýkoliv větší motiv, klidně na celou skleničku.

3. Přetřete leptací pastou* šablonu, u jemnějších vzorů si můžete pomoci tyčinkou. Pasta musí být nanesena jen na místa, která si přejete leptat, pokud se omylem dostane na jiná, ihned je omyjte. Doba leptání je přibližně 5-10 minut.

4. Poté čistým a navlhčeným hadříkem setřete leptací pastu.

5. Po sejmutí nálepky použijte ještě suchý hadřík. Dále postupujte podle instrukcí v návodu k pastě, kterou jste zakoupili.

S leptací pastou pracujte opatrně, nejlépe v ochranných rukavicích dle návodu na výrobku. Upozorňujeme, že se nejedná o hračku, produkt není určen pro děti.

Hledáte další inspiraci?

Inspirujte se u našich profesionálů

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vychutnejte si slevu 10 % na veškeré zboží

Zapojte se do soutěže a užijte si slevu 10 % na jakékoliv zboží v našem e-shopu. Stačí použít kód:

CAFEATEL16CZ

Slevu nelze kombinovat ani sčítat s jinými slevami a akcemi.
Kód lze uplatnit do 31. 7. 2016, a to pouze jednou pro jeden uživatelský účet.