Loading...

NESCAFÉ® Dolce Gusto®

S aplikací NESCAFÉ® Dolce Gusto® jednoduše naskenujte kód, zjistěte stav vašeho účtu a vybírejte skvělé odměny.

NESCAFÉ® Dolce Gusto®

S aplikací NESCAFÉ® Dolce Gusto® jednoduše naskenujte kód, zjistěte stav vašeho účtu a vybírejte skvělé odměny.

Nahrávám...

Jak vyčistit a odvápnit váš kávovar

Nemělo by vás to překvapit, ale musíte svůj kávovar pravidelně čistit, aby vaše káva chutnala čerstvě a kávovar byl v dobrém provozním stavu. Sestavili jsme tohoto průvodce, abychom vám fungoval co nejlépe. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.Proč byste měli čistit kávovar?

Pokud zůstanete bez čištění příliš dlouho, vaše káva může začít chutnat hořce, protože se usazuje vodní kámen. Není to však jen chuť, která je ovlivněna tímto hromaděním, ale také brání výkonu vašeho stroje a může způsobit úniky a ucpání.

Jak často byste měli čistit kávovar?

Většina lidí svůj stroj nikdy nečistila/neodvápnila a někteří to dělají méně než jednou ročně. Jak často budete čistit a odvápňovat svůj kávovar, bude záviset na tom, zda žijete v oblasti s tvrdou vodou, nebo ne, protože tvrdá voda je plná minerálů, které se seskupují a tuhnou, což způsobuje vodní kámen.

Signalizuje váš kávovar, že potřebuje odvápnění?

Většina našich strojů má ve skutečnosti oranžové / žluté světlo, které vám sdělí, kdy je potřeba odstranit vodní kámen. Pokud jej však váš stroj nemá, dávejte pozor na některý z následujících příznaků. Možná je čas na odvápnění!

  • Únik
  • Snížený průtok vody
  • Voda se úplně zastaví
  • Nesprávné zahřívání
  • Podivné zvuky
  • Nadměrné množství kapající vody

Jak čistit kávovar

Přístroje na kávové kapsle patří naštěstí k nejjednodušším přístrojům na kávu pokud jde o čištění. Doporučujeme propláchnout vodou po každém použití a odvápnit váš stroj každé 3-4 měsíce, abyste se zbavili usazenin vodního kamene, aby váš stroj fungoval co nejlépe.

Prodáváme odstraňovač vodního kamene, speciálně navržený pro použití s ​​vaším kávovarem Dolce Gusto®, který se velmi snadno používá. Každá sada je dodávána se dvěma lahvičkami kapaliny na odstraňování vodního kamene, pro ošetření a prevenci vodního kamene, aby bylo zajištěno, že každý šálek, který si vychutnáte, bude plný lahodné chuti, kterou znáte a milujete.

Při čištění zevnějšku pravidelně otírejte hadříkem z mikrovlákna, aby kávovar zůstal lesklý a vypadal jako nový. Odnímatelné předměty, jako je odkapávací miska a držák na kapsle, by měly být také pravidelně vyjímány a čištěny – k tomu je vhodný prostředek na mytí nádobí.

Chcete-li získat informace o tom, jak čistit každý z našich kávovarů, podívejte se na naše manuály pro kávovary. Kliknutím na model, který vlastníte, získáte podrobné rady ohledně čištění.

Chcete se o svém kávovaru dozvědět více? Dále se podívejte na naše nejčastější dotazy ohledně kávovarů.